O Orientation Days

Historie 

1. Orientation Days začaly v roce 2010.


 který se uskuteční 19. - 20. září 2024 v Olomouci. Kurz pomáhá studentům zorientovat se s univerzitou, zjistit možnosti při studiu a seznámit se s městem Olomouc. Můžeš se těšit na přednášky, semináře, procházku kampusu, ale především den s trenérem vyššího ročníku stejného či podobného oboru. Orientation Days ale znamená mnohem více než jen výbornou atmosféru, nová přátelství a skvělou zábavu.

Naše akce poskytuje každý rok cenné informace přibližně 400 budoucích studentů a to už od roku 2010.

Díky nám bude tvůj nástup na vysokou školu plynulý a příjemný.Průběh akce

Orientation Days jsou koncipovány jako dvoudenní kurz, který má naučit 


O Orientation Days

Orientation Days je akce se 14 letou historií pořádaná AIESEC Olomouc, studentskou organizací, která se věnuje podpoře mladých jedinců stát se globálními lídry. Akce si klade za cíl poskytnout studentům prvního ročníku univerzit komplexní představení jejich univerzity a města, ve kterém se nachází. Orientační dny s více než 400 studentskými delegáty jsou platformou pro studenty, aby se mohli spojit a učit se jeden od druhého a zároveň objevovat nové příležitosti a zkušenosti. Prostřednictvím poutavých workshopů, informativních sezení a vzrušujících aktivit se snažíme vybavit studenty nezbytnými dovednostmi a znalostmi, aby mohli svou univerzitní cestu co nejlépe využít. Připojte se k nám pro nezapomenutelný zážitek osobního a profesního růstu na Orientačních dnech.

Součástí akce je:

 • Prohlídky kampusu: Poskytujeme komentované prohlídky univerzitního kampusu, které studentům pomohou seznámit se s různými budovami, zařízeními a dostupnými zdroji.
 • Průzkum města: Naše organizace pořádá pro studenty prohlídky města, aby objevili historii, kulturu a oblíbená místa města, ve kterém budou studovat.
 • Workshopy a semináře: Pořádáme interaktivní workshopy a semináře na různá témata, jako je time management, studijní dovednosti a plánování kariéry, abychom studentům pomohli s přechodem do univerzitního života.

Orientační dny poprvé organizovala AIESEC Olomouc v roce 2010 ??? s cílem pomoci studentům prvních ročníků vysokých škol s hladkým přechodem do nového akademického prostředí. Akce se postupem let stala oblíbenou a stala se každoročně velmi očekávanou akcí pro studenty v Olomouci. AIESEC Olomouc se neustále snažila program vylepšovat, aby byl pro účastníky informativnější, interaktivnější a poutavější. V průběhu let Orientační dny úspěšně poskytly stovkám studentů komplexní porozumění univerzitě a městu a také příležitosti k navazování kontaktů a navazování nových přátel.

 • Inaugurační orientační dny (ročník): Vůbec první akce Orientačních dnů pořádaných AIESEC Olomouc pro studenty prvních ročníků vysokých škol. Položil základ pro budoucí akce a ustanovil organizaci jako klíčového hráče při uvádění nových studentů do univerzitního života.
 • Rozšíření Orientačních dnů (Rok): Tato akce znamenala rozšíření Orientačních dnů nejen o studenty vysokých škol, ale i středoškoláky a studenty mezinárodních výměn. To pomohlo vytvořit rozmanitější a inkluzivnější akci.
 • Zákaznické služby začala nabízet v roce 2010
 • Rozšířená nabídka produktů v roce 2020

součástí akce je:

 • Prohlídky kampusu: Poskytujeme komentované prohlídky univerzitního kampusu, které se studenti mohou seznámit s různými budovami, zařízeními a dostupnými zdroji.
 • Průzkum města: Naše organizace pořádá pro studenty prohlídky města, aby objevili historii, kulturu a oblíbená místa města, ve kterém budou studovat.
 • Workshopy a semináře: Pořádáme interaktivní workshopy a semináře na různá témata, jako je time management, studijní dovednosti a plánování kariéry, abychom studentům pomohli s přechodem do univerzitního života

opis akce Orientační dny

Studenti jsou rozdělení do 2 skupin podle obory či fakulty. Těmto skupinám je rozdělen program do 2 dní na hlavní a vedlejší program. Jedna skupina má hlavní program a druhá skupina program vedlejší, tyto skupiny se posléze vystřídají, aby nikdo o nic nepřišel. Oba dva dny jsou totožné.

 • Hlavní program - den s trenérem vyššího ročníku: prohlídka budovy, představení prostor pro studium, procházka pro Olomouc, ukázka zajímavého podniku, představení chodu fakulty aj.
 • Vedlejší program - program s trenéry: důležitých institucí, představení UPlikace, VTP, Kariérního centra aj.

Organizační tým 2024

Marie Vajďáková, prezidenta

Mája je letošní prezidentkou Orientation Days. Má na starost celou akci, koordinuje tým a stará se, aby bylo vše v pořádku.

Mája je studentkou Marketingu a obchodu na VŠB-TUO. Ve volném čase ráda tvoří, tancuje, šije. Má ráda kávu, přátele a zábavu.

Marie Vajďáková, prezidenta

Click here and start typing. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium.

Michaela Kopečká, Inkind Manager

Click here and start typing. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem.

Michaela Kopečká, Inkind Manager

Click here and start typing. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem.

Veronika Hudečková, Promo Manager

Click here and start typing. Magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis nostrum exercitationem ullam corporis.

Veronika Hudečková, Promo Manager

Click here and start typing. Magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis nostrum exercitationem ullam corporis.