19. - 20. 9. 2024

ORIENTATION DAYS

Dvoudenní kurz pro studenty prvních ročníků

Orientation Days je dvoudenní akce pro studenty prvního ročníku Univerzity Palackého, který se uskuteční 19. - 20. září 2024 v Olomouci. Kurz pomáhá studentům zorientovat se na univerzitě, zjistit možnosti při studiu a seznámit se s městem Olomouc. Můžeš se těšit na přednášky, semináře, procházku kampusu, ale především den s trenérem, studentem vyššího ročníku, stejného či podobného oboru, který ti řekne vše důležité o tvém oboru a fakultě a dá ti také tipy, abys uspěl.

Studentský spolek AIESEC pořádá Orientation Days pravidelně už od roku 2010, tento rok budeme mít 14. ročník.! Letos také poprvé Orientation Days pořádají i v Praze na ČZU.

Díky nám bude tvůj nástup na vysokou školu plynulý a příjemný.

HLAVNÍ VÝHODY KURZU

Den s trenérem

Jeden den budeš trávit s trenérem, studentem vyššího ročníku, tvého nebo podobného oboru. Provede tě po fakultě, ukáže ti studijní prostory a místa, jako je kancelář referentky. Kromě toho se můžeš těšit na seznamovací aktivity a zábavu, které ti pomohou lépe se s budoucími spolužáky seznámit.

Poznání spolužáků

Na kurzu tě zařadíme do skupin podle tvého oboru či fakulty. Tímto ti poskytneme příležitost se seznámit se svými budoucími spolužáky ještě před začátkem studia. Budeš tak moci budovat vztahy a získat podporu od lidí, kteří mají stejné studijní cíle a zájmy.

Prohlídka fakulty

Během kurzu tě seznámíme s prostředím, kde strávíš svůj studentský život. Nebudeš nikde jinde než ve městě, které se stane tvým domovem. Představíme ti tu oblíbená místa k relaxaci, nejlepší chill zóny, kavárny aj. Díky tomu pro tebe nebude tento prostor cizí a budeš se v něm cítit mnohem pohodlněji. 

Procházka po Olomouci

Kurz se koná přímo na místě tvého budoucího studia, což ti umožní prozkoumat město ještě před začátkem studia. Představíme ti zajímavá místa, kavárny, restaurace, UPoint a také koleje, menzy a kluby, které podle nás stojí za to navštívit.

Praktické rady a tipy

Kurz nabízí užitečné rady a triky, jak efektivně studovat, správně si organizovat čas a zvládat náročné akademické výzvy. Kromě zajímavých a inspirativních přednášek můžeš očekávat také praktické tipy od studentů, kteří již s vysokou školou zkušenost mají.

Informace a kontakty

Kurz není jen o nudné přednášce, ale o možnostech navázání nových kontaktů. Během celého kurzu dostaneš rozsáhlé množství informací o možnostech a příležitostech, abys nic nezmeškal a byl vždy v obraze. V průběhu budeš mít mnoho možností pro networking.

Hodnocení účastníků

HODNOCENÍ KURZU ORIENTATION DAYS

Tonda, FF: "Dozvěděl jsem se vše, co jsem co potřeboval. Jsem spokojený."

Anička, PřF: "Díky, že to děláte. Díky, že pohotově řešíte problémy a nevzdáváte to."

Nikola, FF: "Super organizace! Líbí se mi, že ostatní studenty nenecháváte na holičkách." 

Honza, PřF: "Bezvadná akce pro začínající studenty, aby se cítili jistější při začátku nové životní etapy!"

Lenka, FZV: "Přednášky byly super a následující hospoda legendární. Moc jsem si akci užila a nyní se cítím připravená." 

Anička, PřF: "Díky, že to děláte. Díky, že pohotově řešíte problémy a nevzdáváte to."

Adéla, PřF: "Akce se mi moc líbila, protože jsem do ničeho nebyla nucena."

Eliška, FF: "Dozvěděla jsem se samé důležité věci pro studium na vysoké školy."

Marie, PřF: "Jsem teď mnohem klidnější. Nástupu jsem se bála, ale už vím vše důležité a dokážu se zorientovat. A akcí jsem nadmíru spokojená." 


HODNOCENÍ DNE S TRENÉRY

Vanessa, FZV: "Trenér byl skvělý, vždy ochotně odpovídal a měl s námi trpělivost."

Nela, PřF: "Sdělil mi vše, co jsem potřeboval vědět a byl ochoten nám pomoci popř. zjistit odpovědi, které nevěděl."

Matyáš, FF: "Trenér byl skvělý, ohodnotil bych ho na 11/10."

Vojtěch, PřF: "Trenér nám předal dobré zákulisní informace o univerzitě."

Adéla, PřF: "Trenér mluvil jasně, k věci, sdělil nám vše, co bylo potřeba. Na otázky odpovídal pohotově a pokud odpověď nevěděl, snažil se ji zjistit."

Barbora, PřF: "Trenérka nám vše zodpověděla případně poradila nebo přidala svou osobní zkušenost, což bylo super."

Staň se trenérem!

Pomoz studentům s nástupem na vysokou školu.