O AIESEC

AIESEC je největší mezinárodní studentská organizace, která přispívá společnosti rozvojem mladých lidí a příležitostmi v mezinárodním prostředí. Organizace vznikla po 2. světové válce jako reakce na ní.

AIESEC je nepolitická, nezávislá, nezisková organizace, vedená mladými lidmi, kteří se zajímají o světové problémy, leadeship a management.

AIESEC nediskriminuje na základě barvy pleti, pohlaví, sexuální orientace, náboženství nebo sociálního původu.  

Od doby co jsme byli založeni, se do naší organizace účastní více než 1 000 000 mladých lidí, kteří se AIESEC mohli podílet na smysluplných projektech, díky získání tak praktické zkušenosti a pracovat na svém seberozvoji.

V současné době máme 5 poboček: Olomouc, Brno, Plzeň, CŽU Praha a VŠE Praha.

Pokud tě organizace zaujala, přidej se mezi nás.

AIESEC Olomouc

Pobočka AIESEC funguje v Olomouci už od roku 2009, tento rok tedy oslavila 15 let svého fungování. Naším zakladatelem je Jiří Šmoldas, který se pravidelně účastní našich akcí.

Naše pobočka je nejmenší v ČR, a proto je již několik let charakteristická svou rodinnou atmosférou (v současné době máme 6 členů). Olomouckým trendem je i v většinové zastoupení žen v týmu. Pobočka v Olomouci je specifická svou kulturou, tak projekty, které organizuje.

V Olomouci se zaměřujeme primárně na dvě oblasti: univerzitní akce (Orientation Days) a dobrovolnické stáže. I přes toto úzké zaměření nabízí naše pobočka mnoho rolí a možností pro růst. Člověk si zde může vyzkoušet pozice související s projektovým managementem. Můžeš být organizačním prezidentem celé akce, promo managerem, in-kind managerem, finančním managerem, trainers managerem, delegate care managerem či logistics managerem.

Členové se zde mohou rozvíjet v mnoha oblastech, kterými je: marketing, finance, právní záležitosti, selling či HR. Během pár let si člověk vyzkouší mnoho různých pozic, začne jako nováček a časem se může propracovat na team leadera a vést menší tým (1-5 lidí), být více prezidentem některé z oblastí nebo dokonce prezident celé pobočky.

Pokud tě toto zajímá, přidej se do AIESEC Olomouc a staň se naší součástí.