Orientation Days

O Orientation Days

Orientation Days je akce s 14 letou historií pořádaná AIESEC Olomouc, studentskou organizací, která se věnuje podpoře mladých jedinců stát se globálními lídry.

Dvoudenní akce poskytuje studentům prvního ročníku komplexní přehled o univerzitě a městu Olomouc, kde se univerzita nachází. Studentům nabízí pohled do neprobádaných vod vysokoškolského života a přináší jim velké množství tipů pro začátek.

Prostřednictvím zábavných workshopů, informativních sezení a aktivit se snažíme vybavit studenty nezbytnými dovednostmi a znalostmi, které jim pomohou využít svou univerzitní cestu naplno. Přijďte se k nám připojit a zažijte nezapomenutelný zážitek, osobní i profesní růst.

Tento kurz každoročně přilákají cca než 400 studentů, kteří se rozhodnout začít vysokoškolský život právě s námi.

Průběh akce

Studenti jsou rozdělení do 2 skupin podle obory či fakulty. Těmto skupinám je rozdělen program do 2 dní na hlavní a vedlejší program. Jedna skupina má hlavní program a druhá skupina program vedlejší, tyto skupiny se posléze vystřídají, aby nikdo o nic nepřišel. Oba dva dny jsou naprosto totožné.

  • Hlavní program - den s trenérem vyššího ročníku: prohlídka kampusu a důležitých budov, představení prostor pro studium, průzkum města, ukázka zajímavého podniku, představení chodu fakulty aj.
  • Vedlejší program - program s trenéry: důležitých institucí, představení UPOL, UPlikace, VTP, Kariérního centra aj.

Přehled předpokládaných přednášek

Vědeckotechnický park UP, Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK), Kariérní centrum, Oddělení komunikace UPOL, Dobrovolnické centrum, Udržitelný Palacký

Organizační tým 2024

MARIE VAJĎÁKOVÁ 

Organization Comunity Prezident

Mája je prezidentkou Orientation Day 2024. Má na starost celou akci, koordinuje tým a stará se, aby vše bylo v pořádku.

Mája po 4 letech studiu na UPOL odešla do Ostravy a nyní je studentkou Marketingu a obchodu na VŠB-TUO. Ve volném čase ráda tvoří, tancuje, šije. Má ráda kávu, přátele a zábavu.

  


ADAM HOLOVKA

Finance Manager

Adam studuje 1. ročník práv. Aktuálně působí v AIESEC Olomouc jako manažer financí a legalit a také na kurzu má na starosti financí.

Adam má dlouhodobé zkušenosti s administrativou a účetnictvím. Rád cestuje, zajímá se o umění a je závislý na ledové kávě.MICHAELA KOPEČNÁ

Inkind Manager

Michaela je studentkou prvního ročníku oboru Ekonomicko-manažerská studia. Ve volném čase ráda sportuje a užívá si trávení času v přírodě a s přáteli.

V týmu působí jako In-kind manažerka, stará se o partnery. Snaží se s nimi domluvit snack, slevy během kurzu aj.

  ALICE ŠKOLOUDÍKOVÁ

Logistics Manager

Alice studuje psychologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Ve svém volném čase se ráda věnuje horské turistice a čtení. Je také součástí organizace AIESEC, kde se přidala před 1,5 rokem a aktuálně se zde věnuje organizačnímu rozvoji.

Na kurzu se bude starat o techniku a dovozu in-kindu.


ANDREA SEKEREŠOVÁ 

Promo Manager

Andy je študentkou Anglickej filológie a Filmových štúdií. Vo voľnom čase rada číta, kreslí a trávi čas s priateľmi. 

Na orientation Days je součástí promo týmu, se kterým se stará o to, abyste věděli vše důležité.

JIŘÍ SVOBODA

Delegate Care Manager

Jirka je studentem Biologie a Geografie se zaměřením na vzdělávání na PřF UP. Rád tráví čas v přírodě nebo po knihovnách. Miluje cyklistiku, cestování, čtení a seberozvoj.

Na kurzu má na starost delegáty - tedy účastníky, o které se stará před i po akci. Najdete ho na check-inu, bude vám posílat informace a zodpovídat vaše dotazy.


PAVEL SVAČINA

Trainers Care Manager

Pavel je spokojený student druhého ročníku bakalářského studia v oboru Geoinformatika a kartografie. Je to šotouš (pozn. člověk, který má zálibu ve fotografování veřejné dopravy, zejména té železniční) se zájmem o aviatiku. Ve svém volném čase rád jezdí na kole, hraje na housle nebo někde leze.

V rámci organizačního týmu má na starost trenéry.